زندگی ارزش قهر و دلخوری نداره اگه قهری بدانکه عزیزی انتظارتو میکشه اما....

زندگی ارزش قهر نداره. باور ندارید؟
اگه مرگ را باور داشته باشیم اگه باور داشته باشیم مردن انسان به یک آن و کمتر از آن بسته است.
اصلاً قهر نمی کنیم.
اگه قدر و ارزش اوقاتی را که در طول عمر کوتاهمون در پیش داریم بدونیم
اصلاً قهر نمی کنیم.
اگه بدونیم قهر کردن باعث دور شدنمون از نظر عاطفی با عزیزمون میشه.
اصلاً قهر نمی کنیم.
ا
گه بدونیم قهر کردن عادی زمینه ی ایجاد کدورتی عمیقتر است.
اصلاً قهر نمی کنیم.

زن و شوهر هر قدر هم همدیگر را شناخته باشند و به خلق و خو و اخلاق طرف مقابل پی برده باشند و ادعا داشته باشند که با یار خود تفاهم اخلاقی کامل دارند اما:
در طول زندگی مسائلی و شرائطی پیش می آید که روحیات متفاوت و
  دیدگاههای مختلف انسانها خود را نشان میدهد و انسان به اصطلاح جوش می آورد و حق به جانب در برابر طرف مقابلش جبهه میگیرد و اینجاست که کدورتها خود را نشان می دهد.
در این مواقع است که باید طرفین ایثارگرانه و با سعه ی صدر از حق خود کوتاه بیایند و از ادامه ی جر و بحث خودداری کنند. زیرا که جر و بحث در حال عصبانیت باعث از بین رفتن احترام متقابل بین زوجین میشود و محبت حاکم بر آانها رنگ می بازد.
 
همسران گرامی علی الخصوص مردان محترم به یاد داشته باشند وقتی اختلافی با همسرتان پیدا می کنید به همسرتان ( که ادعا دارید دوستش دارید و عاشقش هستید) به چشم دشمن و رقیب و ... نگاه نکنید و فکر نکنید که به اصطلاح اگه کوتاه بیایم همسرم سوء استفاده میکند و مردم میگویند کم آورده و غیره بلکه مطمئن باشید اگر چند دقیقه ای سکوت کنید و با آرامش نظرات خود را بیان کنید ؟ آثار سازنده ی بیشتری خواهد داشت.
عده ای فکر میکنند اگر در خانه با خشونت و روحیه ی مستبدانه رفتار کنند همه از او حساب می برند. در حقیقت اینگونه نیست تجربه نشان داده است که اگر نظری با عقل و منطق و در عین آرامش و حفظ احترام متقابل در منزل مطرح شود اعضای خانواده اگر مخالف نظر شما هم باشند به راحتی می پذیرند و به آن عمل میکنند.
کمترین ضرر رفتار مستبدانه و تحکم آمیز از بین رفتن محبت بین طربین است.
پس به یاد داشته باشید که محبتی که ذره ذره در وجود همسر و یار دیرینتان ریشه دوانده ممکن است با تلنگری از بین برود و جای خود را به تنفر بدهد.

مطلب مهمتر اینکه هیچگاه همسر خود را پیش دیگران ضایع نکنید و نحقیر ننمایید. این موضوع نه تنها فایده ای به حال زندگی شما ندارد بلکه ضررهای جبران ناپذیری پیش فامیل و دوست و آشنا به شخصیت هر دو نفر وارد می آورد.
 تحقیر همسر و بیان نمودن مشکلات زندگی مشترک پیش افراد فامیل و غیره آغاز عمیق شدن فاصله ی عاطفی بین شما و همسرتان خواهد بود. چرا که آنها به خود اجازه خواهند داد تا در زندگی شما دخالت نمایند و آگاهانه یا نا آگاهانه آتش بیار معرکه گردند و بعضاً با تحریک یکی از طرفین باعث ایجاد کدورتی عمیقتر بین شما خواهند بود.
یادمان نرود زندگی کوتاه ارزش قهر کردن ندارد.

 

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 12 مهر 1389    | توسط: mohsen agha    | طبقه بندی: قبل و بعد ازدواج،     | نظرات()